Lista absolwentów

10 postów z 35, Strona 2 z 4
  • Proponowałem umieszczenie listy ABSOLWENTÓW. Rok ukończenia studiów - otrzymania dyplomu - to ważna informacja. Na naszym roku Adamie (jesteśmy obaj class'68) pamiętam kolege, który rozpoczynał po raz drugi bo za pierwszym razem 'zgarnęli go do woja'. Listy absolwentów wg. lat były juz w przestrzeni publicznej w formie drukowanej i to całkiem niedawno. Wystarczyłoby zeskanować i dodać ostatnie roczniki. Wszyscy tez dobrze znamy przykłady osób, które publicznie podają, że ukończyli studia (chociaż na naszym Wydziale dotychczas o takich przypadkach nie słyszałem), a tak naprawde studiów nie ukończyli. To 'dane osobowe' takich 'przypadków' mielibyśmy chronić?
    13 sierpnia 2012, 12:24
  • Moje "3 grosze". Niezupelnie sie zgadzam z Wlodkiem Klonowskim. Dla wielu z nas wazne jest glownie to ze ktos sie "otarl o Hoza" nawet jesli na bardzo krotko. Gdyby lista zawierajaca Imie, Nazwisko i rok rozpoczecia studiow (nawet jesli kilka osob znalazlaby sie dwa razy bo "zgarneli do woja") dawala mozliwosc uzupelnienia inforamcji o inne dane, ktore tylko zainteresowana osoba moglaby sama wstawic to byloby fajnie. Pewnie dublowaloby to nieco informacje ktora juz mozna znalezc na liscie adeptow, ale zebranie tego w jednym miejscu tez byloby cos warte. OK, moze to juz sa 4 grosze wiec koncze.
    30 sierpnia 2012, 18:44
  • No właśnie, zgadzam się z tym punktem widzenia za 3 czy nawet 4 grosze. Pytanie więc co dalej z tymi listami absolwentów ? Wakacje akademickie dobiegaja konca warto więc by było dojść do pewnych konkluzji. Z pozdrowieniami !
    18 września 2012, 15:35
  • No to moze zacznijmy. Moj rocznik 1962. W tej chwili ma byc Zjazd tego roku. Sam, niestety nie bede. Magda Staszel ma chyba najbardziej zaktualizowana liste rocznika.Podaje moje dane aby zaczac taka liste:

    Zbigniew Gortel, studia na Hozej od 1962 do 1967, potem praca na Hozej do 1981. Obecnie w Kanadzie. Professor Emeritus at the Department of Physics, University of Alberta, Edmonton, Alberta, Canada. email: zgortel@ualberta.ca
    19 września 2012, 19:34
  • Kontynuująć listę:
    Włodzimierz Klonowski, finalista Olimpiady Fizycznej 1963, studia 1963-1968, specjalizacja: biofizyka (otwarta własnie w 1966, kiedy mój rocznik musiał wybierać specjalizacje); potem studia doktoranckie w IPPPT PAN (fizyka polimerów), doktorat z fizyki w IF PAN, praca w IPPT PAN i CMDiK PAN, profesura na Uniwersytecie w Kinszasie, Zaire (Kongo), fellowship w Max Planck I. Bioph. Chemie w Getyndze, visiting prodessor w Brandeis Universiy (Waltham, MA, USA), emigracja do Kanady (Hamilton, Halifax), habilitacja na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie (biofizyka teoretyczna), powrót do Polski (1994), obecnie profesor w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN (prace z zastosowań dynamiki nieliniowej i teorii chaosu w analizie sygnałów i obrazów). E-mail: wklonowski@gmail.com
    20 września 2012, 09:57
    Edytowany: 20 września 2012, 10:01
  • Drodzy Koledzy, to nie jest dobra metoda zestawiania listy adeptów. Ktoś (jeszcze nie wiadomo, kto dokładnie) musiałby Wasze dane skopiować z tego forum na właściwą listę, podzieloną na roczniki. Wyobraźcie sobie ogrom tej pracy, gdyby wszyscy adepci poszli w Wasze ślady. Trzeba zaczekać, aż ktoś podejmie się stworzenia specjalnej strony internetowej, na której będzie można wpisywać takie dane samodzielnie.
    20 września 2012, 11:42
  • Masz Andrzeju racje. Zastanawialem sie nad tym i nie widze prostego rozwiazania. Wyobrazam sobie ogrom pracy dla kogos kto by sie tego podjal. Pomijam tu "drobna" kwestie "know how".
    21 września 2012, 04:17
  • Nie jest to przedsiewziecie kompletnie oryginalne więc musza więc gzieś istnieć przykłady praktycznych rozwiązań (NaszaKlasa, Facebook,ResearchGate etc). Najwazniejsze to stworzyc prosty system (na poczatek) dając mu mozliwość ewoluowania. Chyba nie brakuje zdolnych informatyków w naszym gronie ?
    22 września 2012, 09:05
  • Milczenie jest złotem...potem (Sztaudynger).
    Smutna to cisza na tym forum - pozdrawiam !
    Adam Jacholkowski
    28 października 2012, 12:38
  • Przepraszam!!!

    Zamilkłam, nie odzywałam się, musiałam zająć się innymi aktywnościami w pracy ... Teraz wracam z dobrą wiadomością. Otrzymałam od pana Dominika Ferenc, który jest administratorem bezpieczeństwa informacji na UW pismo następującej treści:
    „zgodnie z art. 23 ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 r., Nr 133, poz. 833, późn. zm) nie ma przeciwwskazań do umieszczania listy studentów na stronie adepci.fuw.edu.pl z zastrzeżeniem, że mogą być przetwarzane tylko te dane, które są niezbędne do wypełnienia usprawiedliwionego celu wynikającego z funkcji Uniwersytetu.”
    Oznacza to, że możemy odtworzyć i umieścić na tych stronach listy studentów WF, w kolejnych rocznikach. Poproszę Mateusza o wskazanie miejsca na takie archiwum. Zacznę może od tego, że przeniosę do portalu listy umieszczone w książeczce prof. Wróblewskiego wydanej na 25 lecie Wydziału Fizyki na Hożej. Są to listy absolwentów z lat od 1946 do 1995. Od którego rocznika proponują Państwo zacząć?

    Pozdrawiam,
    Małgosia
    19 listopada 2013, 15:34
  • Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
  • Nie możesz odpowiadać w wątkach
  • Nie możesz edytować swoich postów
  • Nie możesz usuwać swoich postów