Nowy Rok 2020

3 posty z 3, Strona 1 z 1
 • No i kolejny rok minął na tej pustyni jaką stało się to Forum. Oby zbliżający się Nowy Rok był faktycznie Rokiem Fizyki dla wszystkich, w tym studentów , pracowników naukowych no i także adeptów. Pomyślności w Nowym Roku i oby to Forum jednak odżyło i pojawiły się na nim materiały z różnych wydarzeń o charakterze historycznym jak zjazdy i spotkania weteranów !
  29 grudnia 2019, 18:27
 • No tak, projekt Adepci FUW nie odniósł sukcesu. Można doszukiwać się przyczyn. Moim zdaniem powodów było kilka w tym brak instytucjonalnego zaczepienia w strukturach Wydziału. Bardzo szybko, wobec braku tematów podtrzymujących dyskusje wśród Adeptów, projekt zamienił się w miejsce odnotowywania zgonów kolejnych z nas.
  Ponieważ myśl o takim czy innym miejscu wspólnym dla byłych i obecnych studentów nie opuściła mnie przekonałam Władze Wydziału i kilkoro pracowników do powołania Fizykoteki – Wirtualnego Muzeum Wydziału Fizyki UW. Tym razem mamy formalne powołanie i miejsce w strukturach FUW, mamy finansowanie, sprzęt, ludzi, wsparcie informatyczne i pomysły. Oficjalna inauguracja nastąpi, taki jest plan, z okazji stulecia fizyki na Hożej (https://hozapasteura100lat.fuw.edu.pl).
  3 czerwca 2020, 11:16
  Edytowany: 4 sierpnia 2020, 10:04
 • Jest więc nadzieja że cos się ruszy na tym Forum. Mam porównanie z Alumni CERNu gdzie trwają bardzo ożywione dyskusje, wymiany opinii, wzajemne wspieranie się w kwestiach zawodowych, organizowane są też spotkania z prelekcjami i wspólnymi wieczorami. Jest więc z czego brać przykład. https://alumni.cern/
  3 czerwca 2020, 19:42
 • Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
 • Nie możesz odpowiadać w wątkach
 • Nie możesz edytować swoich postów
 • Nie możesz usuwać swoich postów