Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce

4 posty z 4, Strona 1 z 1
  • Studia na Hożej skończyłem w 1977, zaraz potem zdradziłem fizykę dla filozofii. Profesorem nauk humanistycznych (!) zrobili mnie w 2001. Ale książkę właśnie wydałem: "Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce", Universitas 2020. Jeśli ktoś z Was tam zajrzy, znajdzie sporo o historii fizyki (bodaj w 1975 słuchałem na Hożej wykładów z historii fizyki Andrzeja Kajetana Wróblewskiego i zaraziłem się, w ostatnich latach pisywałem też o fizyce w greckiej starożytności i w średniowieczu), a do tego komentarze metodologiczno-filozoficzne.
    Pozdrawiam gorąco wszystkich, zwłaszcza przyjaciół sprzed prawie pół wieku.
    Wojciech Sady
    sady.up.krakow.pl
    30 października 2020, 23:25
  • Witam na tym forum wiejącym pustkami. Prof. Wróblewski jest w dalszym ciągu aktywny pisując dla Wiedzy i Życia felietony historyczne pod tytułem "uczeni w anegdocie". Wspominam go głównie z tego względu że asystowałem w jego wykładach fizyki przygotowując eksperymenty pokazowe. Szczególnie pamiętam wykłady niedzielne z pokazem reakcji łańcuchowej który wymagał żmudnych przygotowań układu pułapek na myszy i piłeczek pingpongowych. Życzenia pomyślnej kontynuacji działalności naszego niezapomnianego profesora no i gratulacje z okazji wydanej książki. PS Jeśli chodzi o filozofię to w moim indeksie mam tylko ślad w postaci zaliczenia ćwiczeń z podpisem mgr J. P. Lasota.
    Adam J - adept roku 1968
    31 października 2020, 10:52
  • Drogi Wojtku,
    po pierwsze serdeczne pozdrowienia po latach. Nie pamiętam kiedy widzieliśmy się po raz ostatni, ale zapewne około 1975 roku.,
    po wtóre zamówilem już Twoją książkę i chętnie przeczytam,
    po trzecie przeczytałem o Tobie w Internecie i podziwiam Twój dorobek.
    Ja jestem aktywnym emerytem, czasem pisuję. Możesz mnie znależć w Gazecie Wyborczej, w Polityce i na blogu https://natemat.pl/blogi/andrzejhennel
    Pozdrowienia.
    Andrzej
    31 października 2020, 11:08
  • Też skończyłem studia w 1977 ale zacząłem w 1972 więc się rozminęliśmy. Książkę z przyjemnością przeczytam - już zamówiłem. Jestem pod wrażeniem stron z adresu https://sady.up.krakow.pl - już spdzilem nad nimi sporo czasu i planuję wracać. Polecam kolegom. Pozdrawiam serdecznie
    Zbyszek Kaszkur
    2 listopada 2020, 00:42
  • Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
  • Nie możesz odpowiadać w wątkach
  • Nie możesz edytować swoich postów
  • Nie możesz usuwać swoich postów